Mambers Of Mayday 2012 'Made In Germany' - Relacje

Zapowiedzi oraz relacje z imprez w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć.
Awatar użytkownika
paulspacer
Posty: 205
Rejestracja: 11 gru 2010, o 19:25
Lokalizacja: Lubsko

Obrazek

Tegoroczna edycja Members Of Mayday (lub jak kto woli "Mendey" xD) za nami. Wielu z naszych forumowiczów miało okazję bawić się w tą niesamowitą noc w katowickim Spodku. W tym temacie będą pojawiać się (mam taką nadzieję i szczerze na to liczę) Wasze relacje, zdjęcia i filmy oddające chociaż po części atmosferę tej niepowtarzalnej imprezy. Niebawem kilka słów ode mnie, oraz fotorelacja by Lazarus ;)
Awatar użytkownika
paulspacer
Posty: 205
Rejestracja: 11 gru 2010, o 19:25
Lokalizacja: Lubsko

Tak jak obiecałem relacja ode mnie oraz fotorelacja w wykonaniu Lazarusa

Wybierając się na Mayday Poland 2012 byłem pewien, że będzie to niezapomniana impreza ale nie przypuszczałem, że zapisze się ona w mojej pamięci na tak wyjątkowej pozycji. Dziś bez wahania jestem w stanie powiedzieć, że była to jak dotąd moja najlepsza impreza zarówno pod względem muzyki, atmosfery jak i wielu niezapomnianych chwil.
Teraz już wiem, jak wygląda przepis na udaną imprezę: najlepsza na świecie ekipa bez której nawet nie mam po co wybierać się na jakikolwiek event, LU który był gwarancją wyśmienitej muzycznej uczty, oraz scena Classic Floor dzięki której powróciły wspomnienia a serce zabiło o wiele szybciej niż zazwyczaj.

Po małym spotkaniu integracyjnym swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od sceny Showroom gdzie swoje umiejętności prezentował Niereich. Pierwsze takty usłyszane po wejściu na balkon, rzut oka na lodowisko i szczere, spontaniczne uśmiechy na twarzach przyjaciół przywołały w mojej głowie myśl „To jest właśnie Mayday”.
Zeszliśmy na parkiet, rozruszaliśmy nieco kości przy muzyce która dla niektórych byłaby za mocna, a dla nas była dopiero rozgrzewką i postanowiliśmy udać się na na Classic Floor.

Tam za konsoletą królował Taucher. Może i jego set technicznie nie był porywający ale za to utwory jakie zaprezentował przywołały wspomnienia. 2 godziny klasyków z szeroko pojętej dziedziny trance, pośród których były takie jak „Beachball” czy „Born slipy” przyciągały jak magnes do tej sceny.

Po nim władzę nad publiką objął Dr. Motte którego chyba nikomu przedstawiać nie muszę. Niestety ojciec Love Parade na początku swojego występu przeżył trochę stresów, gdyż sprzęt przez kilka minut odmawiał posłuszeństwa, ale po interwencji ekipy technicznej wszystko wróciło do porządku, a nasza gwiazda mogła kontynuować występ.

Po kilku utworach musieliśmy jednak opuścić tą scenę na rzecz formacji Extrawelt występującej na głównym parkiecie. Przy okazji naszym oczom ukazała się Arena, która w tym roku zrobiła na mnie piorunujące wrażenie – była po prostu śliczna ;)
Panowie z Extrawelt zagrali świetny występ o czym świadczyła mina przeszczęśliwego Lazara szalejącego pod samą sceną.

Godzina 1:00 to moment powrotu na Showroom i set Kevina Saundersona – żywej legendy sceny Detroit. Kevin rozkręcał się powoli i delikatnie jednak hipnotyzując swoją muzyką z każdym kolejnym utworem dodając mocy, dzięki czemu zasłużył sobie w moich oczach na miano jednego z najlepszych artystów tej imprezy.

Eric Sneo grał również świetnie, lecz jego nieszczęście polegało na tym, iż jego występ przypadł na godzinę przed Rushem więc jemu przysłuchiwaliśmy się w pozycji siedzącej. W międzyczasie zajrzeliśmy znów na Arenę aby współuczestniczyć w punkcie kulminacyjnym imprezy jakim był występ Members Of Mayday.

Po nich szybkim krokiem wróciliśmy na lodowisko, gdzie od kilku minut parkietem kręcił Rush. Czekałem na jego set cały rok i o ile mocy w nim nie brakowało, to jednak trochę się zawiodłem słysząc, że tempo ani razu nie przekroczyło 130 BPM. Mimo wszystko facet gniótł parkiet bezkompromisowym, mocnym techno za co jestem mu niezmiernie wdzięczny.

W międzyczasie na scenie Classic występ rozpoczął Kai Tracid którego nie mogliśmy sobie odpuścić. Usłyszeć utwory na których się wychowało przy okazji widząc na scenie ich autora – uczucie nie do opisania. Kiedy z głośników popłynęło „4 just 1 day” czy „Trance & Acid” po prostu się wzruszyłem ;) Po drugim z wymienionych wyżej utworów Kai chciał zakończyć występ, jednak nie pozwoliła mu na to publika skandując „Jeszcze jeden!, Jeszcze Jeden!”. Po konsultacji z organizatorami zagrał jeszcze jeden utwór, a sam udał się na parkiet aby spotkać się z publicznością „oko w oko”. Nigdy nie przypuszczałem, że będziemy mieli szczęście stanąć z tym facetem ramię w ramię, podziękować za występ i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten moment jest dla mnie niezbitym dowodem na to, że marzenia się spełniają… czasem całkiem niespodziewanie.

Ostatnią godzinę Mayday spędziliśmy na trybunach Areny przysłuchując się dźwiękom Simona Pattersona i zbierając siły na drogę powrotną. Anglik zagrał całkiem przyzwoicie, jednak nie na tyle, aby porwać mnie do tańca o po 6:00 rano ;)

Podsumowując powtórzę tylko, że była to najlepsza impreza w moim życiu i chciałbym za nią serdecznie podziękować organizatorom, MR, artystom ale przede wszystkim najlepszej ekipie przyjaciół której nie zamieniłbym na żadną inną. Anita, Daniel, Krees – jesteście niesamowici... do zobaczenia już niebawem.
Gorąco pozdrawiam również wszystkich DMCmaniaków z którymi miałem okazję zobaczyć się w Spodku ;)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

a na koniec AfterParty we Wro ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Dzięki Paul za wstawienie fotografii ;] Moja relacja jest w trakcie pisania. Pojawi się w ciągu kilku dni ;]
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
Awatar użytkownika
Caparzo
Posty: 39
Rejestracja: 24 mar 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

jakiś krótki opis kto jest na zdjeciach ;)

recka świetna :evil:
ODPOWIEDZ